Biserica noastră se află situată la adresa Heistraat 319, 2610 Wilrijk, aproape de autostrada A12, la ieșirea spre Bruxelles, imediat în afara RING-ului.

Cel mai ușor se poate ajunge aici cu mașina, zona oferind posibilități de parcare destul de generoase:

biserica însăși este înconjurată de o parcare publică (gratuită), cu câteva zeci de locuri; unele dintre ele sunt deja ocupate de mașinile localnicilor, dar cele care rămân libere pot fi ocupate de oricine dorește;

– alte locuri de parcare sunt disponibile pe străzile din preajma bisericii;

– în fine, la numai 600 m. distanță, se află P+R Olympiade (Kruishofstraat, 2020 Antwerpen), cu câteva sute de locuri disponibile, de obicei destul de liberă duminica dimineața. La intrare trebuie luat un tichet, dar primele 12 ore sunt gratis. De acolo se poate ajunge la biserică pe jos, în doar câteva minute (vedeți harta de mai jos).

Vă încurajăm să respectați cu strictețe indicatoarele care reglementează parcarea în zonă, în semn de respect față de locatari. În plus, autoritățile nu ezită să aplice sancțiuni atunci când găsesc mașini parcate neregulamentar.


În egală măsură, se poate ajunge la biserică și cu mijloacele de transport public, mai multe dintre ele având stație în apropierea bisericii: 

  • ​autobuzul nr. 17 oprește chiar în fața bisericii (stația Rozenkransplein);

  • tramvaiul nr. 6 oprește la 300 m de biserică (stațiaKruishof);

  • autobuzul nr. 33 oprește la 450 m de biserică (stația L. Kieboomsstraat);

  • autobuzul nr. 21 oprește la 700 m de biserică (stația Heistraat).